Recenzje

print

„Passigli gra z wirtuozerią, rozumie co gra i wie, jak podkreślić najważniejsze momenty w różnych utworach…”

Leonardo Pinzauti, LA NAZIONE – Firenze

„Andrea Passigli jest pewnym siebie i przenikliwym artystą, który, wiedziony szlachetnością i dobrym smakiem instynktownie odrzuca niepotrzebne efekty i wymuszoną ekspresję. Zamiast tego, poprzez swoją interpretację dąży do wyrazistości we frazowaniu, które staje się tym samym pełne dramatycznych napięć”

Giuseppe Rossi, PAESE SERA – Firenze

„To, co nas uderza w grze Passigli jest jego zdolność do odwrócenia uwagi publiczności od pianisty i skoncentrowania jej na muzyce…”

Luise Forsyth INTERNATIONAL DAILY NEWS

„Styl interpretacyjny, który wybrał Andrea Passigli, pianista o korzeniach amerykańsko-włoskich, jest wyrazisty i jednocześnie zachowuje prostotę i intymny nastrój przesiąkniętego tradycją Schuberta…W interpretacji wyczuwa się naturalność ruchu muzycznego…Passigli gra z niezwykłą dbałością to, co jest w partyturze, a przede wszystkim – co jest niezwykle rzadkie – przestrzega wykonania wszystkich powtórzeń…Interpretacja muzyczna jest precyzyjna i z tejże precyzji czerpie swą siłę…”

G.Moroni AUDIO REVIEW

„…Wykonawca pozwala się porwać ekstazie dźwięku jednocześnie nie pozwalając sobie na dowolność…Szczególnie udany jest drugi i trzeci Moments Musicaux oraz pierwsze Impromptu. Już po raz drugi wyrażam pozytywną opinię na temat osiągnięć włoskiego pianisty w zakresie interpretacji Schuberta.”

Francesco Lo Cascio CD CLASSICA

„Beethoven, Bartok, Schumann: trzy odległe od siebie światy, które Passigli zarysowuje przy pomocy inteligentnej interpretacji. Zawsze skupiony na stylistyce gra jednocześnie bez wykalkulowanego schematyzmu.

Gilberto Costa, PAESE SERA, Firenze

„Przy wykonaniu Bacha Passigli kładł akcent na momenty subtelnej intymności i na różnice w dynamice utworu. Bogactwo Karnawału Schumanna zostało oddane poprzez głębokie i rozważne, choć momentami również porywcze, wykonanie. Taki sposób gry doskonale oddał charakter utworu.

LA NAZIONE, Arezzo

„Passigli odkrywa przed nami Schuberta pokazując nam bogactwo melodii i tematów. Cechy te są charakterystyczne dla niepowtarzalnej kreacji artystycznej…”

Rafaele Fresu, IL RESTO DEL CARLINO – Ferrara